Konvertohet JPG në TIFF

Konvertoni Tuajin JPG në TIFF dokumente pa mundim

Zgjidhni skedarët tuaj
ose Zvarrit dhe Lësh skedarët këtu

*Skedarët fshihen pas 24 orësh

Konvertoni skedarë deri në 2 GB falas, përdoruesit Pro mund të konvertojnë skedarë deri në 100 GB; Regjistrohu tani


ngarkimi

0%

Si të shndërroni një JPG në TIFF në internet

Për të kthyer një JPG në TIFF, tërhiqni ose lëshoni ose klikoni në zonën tonë të ngarkimit për të ngarkuar skedarin

Mjeti ynë do të konvertojë automatikisht JPG-në tuaj në skedarin TIFF

Pastaj ju klikoni në lidhjen e shkarkimit në skedar për të ruajtur TIFF në kompjuterin tuaj


JPG në TIFF FAQ për konvertimin

Si mund të konvertoj imazhet JPG në formatin TIFF në internet?
+
Konvertoni imazhet tuaja JPG në formatin TIFF duke vizituar faqen tonë të internetit, duke zgjedhur mjetin 'JPG në TIFF', duke ngarkuar imazhet tuaja dhe duke klikuar 'Konverto'. Shkarkoni skedarët TIFF që rezultojnë.
Po, TIFF është një format pa humbje, duke e bërë atë të përshtatshëm për imazhe me cilësi të lartë. Sidoqoftë, mbani në mend se skedarët TIFF priren të jenë në madhësi më të mëdha në krahasim me formatet e ngjeshur si JPG.
Aktualisht, mjeti ynë ofron cilësime standarde të konvertimit. Për personalizim të avancuar, duke përfshirë rregullimet e rezolucionit, merrni parasysh përdorimin e softuerit të redaktimit të imazheve pas procesit të konvertimit.
Ndërsa nuk ka një kufi të rreptë të madhësisë së skedarit, skedarët më të mëdhenj JPG mund të kërkojnë më shumë kohë për t'u ngarkuar dhe përpunuar. Për përpunim më të shpejtë, merrni parasysh përdorimin e mjetit tonë 'Compress JPG' përpara se ta konvertoni në TIFF.
TIFF mbështet transparencën, por mbani në mend se imazhet JPG zakonisht nuk kanë sfond transparent. Nëse JPG origjinale ka një sfond transparent, ai do të ruhet në skedarin TIFF që rezulton.

file-document Created with Sketch Beta.

JPG (Joint Photographic Experts Group) është një format imazhi i përdorur gjerësisht i njohur për kompresimin e tij me humbje. Skedarët JPG janë të përshtatshëm për fotografi dhe imazhe me gradient ngjyrash të lëmuara. Ato ofrojnë një ekuilibër të mirë midis cilësisë së imazhit dhe madhësisë së skedarit.

file-document Created with Sketch Beta.

TIFF (Tagged Image File Format) është një format imazhi i gjithanshëm i njohur për ngjeshjen e tij pa humbje dhe mbështetjen për shtresa të shumta dhe thellësi ngjyrash. Skedarët TIFF përdoren zakonisht në grafika profesionale dhe publikime për imazhe me cilësi të lartë.


Vlerësoni këtë mjet

5.0/5 - 0 vota

Konvertoni skedarë të tjerë

J P
JPG në PDF
Konvertoni pa mundim imazhet tuaja JPG në skedarë PDF me cilësi të lartë me mjetin tonë të konvertimit miqësor për përdoruesit.
J W
JPG te Word
Transformoni imazhet tuaja JPG në dokumente Word të redaktueshme (DOCX/DOC) pa mundim duke përdorur zgjidhjen tonë të fuqishme të konvertimit.
J P
JPG te PNG
Konvertoni imazhet tuaja JPG në formatin PNG me lehtësi, duke ruajtur transparencën dhe cilësinë e lartë të imazhit.
Redaktori JPG
Eksploroni redaktorin tonë gjithëpërfshirës JPG, duke ofruar një sërë mjetesh për të përmirësuar dhe personalizuar imazhet tuaja.
Kompresoni JPG
Kompresoni në mënyrë efikase imazhet tuaja JPG pa kompromentuar cilësinë, duke optimizuar madhësinë e skedarit për ruajtje dhe ndarje.
Hiq sfondin nga JPG
Hiqni sfondet nga imazhet tuaja JPG pa mundim me mjetin tonë të përparuar të heqjes së sfondit.
J I
JPG në ICO
Konvertoni me efikasitet imazhet tuaja JPG në formatin ICO, perfekte për krijimin e ikonave të personalizuara për aplikacionet ose uebsajtet tuaja.
J S
JPG te SVG
Konvertoni imazhet tuaja JPG në grafikë vektoriale të shkallëzueshme (SVG) për përdorim të gjithanshëm në projekte të ndryshme dizajni.
Ose hidhni këtu skedarët tuaj