Konvertohet PNG te JPG

Konvertoni Tuajin PNG te JPG dokumente pa mundim

Zgjidhni skedarët tuaj
ose Zvarrit dhe Lësh skedarët këtu

*Skedarët fshihen pas 24 orësh

Konvertoni skedarë deri në 2 GB falas, përdoruesit Pro mund të konvertojnë skedarë deri në 100 GB; Regjistrohu tani


ngarkimi

0%

Si të shndërroni një PNG në JPG në internet

Për të kthyer një PNG në JPG, tërhiqeni dhe lëshoni ose klikoni në zonën tonë të ngarkimit për të ngarkuar skedarin

Mjeti ynë do të konvertojë automatikisht PNG-në në skedarin JPG

Pastaj ju klikoni lidhjen e shkarkimit në skedar për të ruajtur JPG në kompjuterin tuaj


PNG te JPG FAQ për konvertimin

Si mund të konvertoj imazhet PNG në formatin JPG në internet falas?
+
Vizitoni faqen tonë të internetit, zgjidhni mjetin 'PNG në JPG', ngarkoni imazhet tuaja PNG dhe klikoni 'Konverto'. Shkarkoni imazhet JPG që rezultojnë pa asnjë kosto.
Aktualisht, mjeti ynë ofron cilësime standarde të cilësisë. Për personalizim të avancuar, merrni parasysh përdorimin e softuerit të redaktimit të imazhit pas procesit të konvertimit.
Ndërsa nuk ka një kufi të rreptë të madhësisë së skedarit, imazhet më të mëdha PNG mund të kërkojnë më shumë kohë për t'u ngarkuar dhe përpunuar. Për përpunim më të shpejtë, merrni parasysh përdorimin e mjetit tonë 'Compress JPG' përpara konvertimit.
Po, mjeti ynë mbështet konvertimin e grupeve, duke ju lejuar të konvertoni imazhe të shumta PNG në JPG njëkohësisht.
Po, PNG dhe JPG janë formate të ndryshme imazhi. Ndërsa PNG mbështet transparencën dhe kompresimin pa humbje, JPG është një format i ngjeshur i përshtatshëm për fotografi.

file-document Created with Sketch Beta.

PNG (Portable Network Graphics) është një format imazhi i njohur për ngjeshjen e tij pa humbje dhe mbështetjen për sfonde transparente. Skedarët PNG përdoren zakonisht për grafikë, logo dhe imazhe ku ruajtja e skajeve të mprehta dhe transparenca është thelbësore. Ato janë të përshtatshme për grafikë në internet dhe dizajn dixhital.

file-document Created with Sketch Beta.

JPG (Joint Photographic Experts Group) është një format imazhi i përdorur gjerësisht i njohur për kompresimin e tij me humbje. Skedarët JPG janë të përshtatshëm për fotografi dhe imazhe me gradient ngjyrash të lëmuara. Ato ofrojnë një ekuilibër të mirë midis cilësisë së imazhit dhe madhësisë së skedarit.


Vlerësoni këtë mjet

5.0/5 - 0 vota

Konvertoni skedarë të tjerë

J P
JPG në PDF
Konvertoni pa mundim imazhet tuaja JPG në skedarë PDF me cilësi të lartë me mjetin tonë të konvertimit miqësor për përdoruesit.
J W
JPG te Word
Transformoni imazhet tuaja JPG në dokumente Word të redaktueshme (DOCX/DOC) pa mundim duke përdorur zgjidhjen tonë të fuqishme të konvertimit.
J P
JPG te PNG
Konvertoni imazhet tuaja JPG në formatin PNG me lehtësi, duke ruajtur transparencën dhe cilësinë e lartë të imazhit.
Redaktori JPG
Eksploroni redaktorin tonë gjithëpërfshirës JPG, duke ofruar një sërë mjetesh për të përmirësuar dhe personalizuar imazhet tuaja.
Kompresoni JPG
Kompresoni në mënyrë efikase imazhet tuaja JPG pa kompromentuar cilësinë, duke optimizuar madhësinë e skedarit për ruajtje dhe ndarje.
Hiq sfondin nga JPG
Hiqni sfondet nga imazhet tuaja JPG pa mundim me mjetin tonë të përparuar të heqjes së sfondit.
J I
JPG në ICO
Konvertoni me efikasitet imazhet tuaja JPG në formatin ICO, perfekte për krijimin e ikonave të personalizuara për aplikacionet ose uebsajtet tuaja.
J S
JPG te SVG
Konvertoni imazhet tuaja JPG në grafikë vektoriale të shkallëzueshme (SVG) për përdorim të gjithanshëm në projekte të ndryshme dizajni.
Ose hidhni këtu skedarët tuaj